~ zpět na předchozí stránku ~


Šachový  turnaj  na  Okruhu


V sobotu 28. března 2015 se ve společenském sále restaurace Okruh na Rybnické ulici uskutečnil již 9. ročník tradičního šachového turnaje městské části Brno–Nový Lískovec. Turnaje se zúčastnilo celkem 41 hráčů, z toho 24 šachistů registrovaných u Šachového svazu ČR, 14 neregistrovaných a též čtyři cizinci (2x Ukrajina, 1x Rusko, 1x Slovensko-jeden z neregistrovaných hráčů). Turnaje se zúčastnili i členové Šachového kroužku Nový Lískovec a zkrášlily a zjemnily jej svou přítomností také čtyři ženy, či spíše ještě dívky.

Na průběh turnaje tentokrát dohlížel mladý rozhodčí Ondra Zámečník z šachového oddílu ŠK Lokomotiva Brno, kterého namísto sebe doporučil (tentokrát jinde zaneprázdněný) obvyklý hlavní rozhodčí pan Mgr. Miroslav Hurta. Náhradou byl důstojnou a turnaj odřídil s naprostou hladkostí a i díky němu panovala v hracím sálu pohodová atmosféra.

Vítězem turnaje se stal znovu loňský vítěz a jasný hlavní favorit, mladík Kirill Bardalev z Ukrajiny, nosící mezinárodní šachový titul Mistr FIDE a hrající v současné době soutěže u nás za Lokomotivu Brno. Bojovalo se však až do posledního kola a tentokrát si Kirill odnesl vítězný vavřín až díky tomu, že se jeho soupeři v posledním kole nepodařilo dosáhnout remízy, která byla zcela na dosah, a současně také hlavní konkurent(ka) na vítězství v turnaji, Anastasija Koľba (též z Ukrajiny), pouze remizovala. Až tato shoda okolností zajistila favoritovi konečné nedělené vítězství (6,5 bodu ze 7). Anastasija se umístila na 2. místě (6 bodů), třetí skončil po výborném, vyrovnaném výkonu mladý hráč Lokomotivy Brno Vojtěch Straka (5,5 bodu).

Závěrečné vyhlášení vítězů (stejně jako celý turnaj) probíhalo v příjemné přátelské atmosféře a nejúspěšnější tři hráči převzali věcné ceny z rukou ředitele turnaje. Drobné věcné dary přijali též nejlépe umístěný senior -pan Petr Krejčí (5. místo) z ŠK 64 Brno- a nejmladší účastník, totiž účastnice, Zuzana Jackovičová (ročník 2007) z Lokomotivy Brno. Všichni účastníci dále obdrželi od pořadatelů drobný příspěvek na občerstvení v, se sálem sousedící, restauraci Okruh Pub.

Tento již tradiční šachový turnaj se rok od roku těší stále rostoucímu zájmu hráčů jak místních, tak i z širšího okolí. I z toho důvodu věřím, že se zase za rok na Okruhu můžeme těšit na neméně zajímavé a neméně příjemné šachové klání.
Mgr. Jiří Mazoch, Ph.D.

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Obsahuje 170 fotografií a po kliknutí se otevře v novém okně.

V tabulce dole je pořadí zúčastněných hráčů, již 9. ročníku tradičního šachového turnaje v Novém Lískovci. Celou tabulku s výsledky a získanými body, si můžete stáhnout zde: TABULKA (pdf 38 KB).


Kompletní oficiální výsledky najdete na serveru Chess-Results. Odkaz zde se otevře v novém okně, podle nastavení Vašeho prohlížeče.


tabulka pořadí hráčů turnaje